Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pod lupou Petra Zajaca: Letné premýšľanie

.peter Zajac .časopis .klub

Vášnivej letnej debate o protestoch pred komplexom Bonaparte, ich spochybňovaniu ani heroizácii nerozumiem. Sú výrazom štandardnej politickej mobilizácie medzi voľbami.

Pod lupou Petra Zajaca: Letné premýšľanie Matúš Zajac

zažili sme protimečiarovské mítingy na obranu kabaretistov, za záchranu kultúry a proti zmarenému referendu, zažili sme pašienkové mítingy Mečiarových babiek-demokratiek ako bubnovanie na opačnú stranu. Zažili sme Ficovu bilbordovú kampaň s holými slovenskými zadkami pred bránami Európskej únie, s fúzačom Dzurindom, buldogom Mečiarom a slovenským čuvačom Ficom, s Mikiho korupčnými a Vladovými privatizačnými topánkami.

„Protesty na Napoleonovom vŕšku sú na rozdiel od desaťročia vzájomného kaličenia konečne reálnou opozičnou alternatívou. “

Toto leto sa protestuje pred Bonapartem. Milovník cudzej invencie Matovič by dnes mohol obuť Mikiho a Vladove korupčné topánky Robovi. Pompézna budova na Napoleonovom vŕšku má šancu stať sa symbolom, pamätníkom a pomníkom krádeže verejného priestoru v mene „ohyzdných stavieb pre zopár vyvolených“,

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite