Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Hit sezóny

.časopis

Česká ministerka obrany Vlasta Parkanová a trampský hudobník Jan Vyčítal spojili spevácke sily a stvorili zrejme hit tejto sezóny.

Česká ministerka obrany Vlasta Parkanová a trampský hudobník Jan Vyčítal spojili spevácke sily a stvorili zrejme hit tejto sezóny.
Na známu melódiu piesne Dobrý den, majore Gagarine napísal Vyčítal text s názvom Dobrý den, prapore hvězd a pruhu. Cédečko s piesňou vítajúcou príchod amerického radaru Parkanová venovala prezidentovi Bushovi. Do diskusie o piesni sa okamžite vložil bývalý minister kultúry za ČSSD herec Vitězslav Jandák, ktorý song prirovnal ku komunistickým agitkám a devótnej protektorátnej žurnalistike:
„Súdny človek hádam nemôže predpokladať, že si tú zlátaninu Bush vypočuje alebo dokonca zanotuje.“ Ľudovecká ministerka, ktorá v súčasnosti vedie rebríček najobľúbenejších politikov, priznáva, že pieseň nie je práve intelektuálnou lahôdkou a patrí skôr k táboráku. Vyhradzuje si však právo na vlastný názor a na protest „proti vlne banálneho antiamerikanizmu.“
.tg
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite