Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zodpovednosť najmä vlády

.peter Schutz .časopis .týždeň doma

Ústrednou  ideou prejavu, ktorý po dôvere vláde adresoval parlamentu i národu, prezident zaujal. Ale nenadchol. Najmä nie opozíciu.

Tvrdenie, že za atmosféru v spoločnosti, ktorá najužšie súvisí s dôverou v politiku a štát, je zodpovednosť delená naprieč spektrom, je pravdivé ozaj iba sčasti. Aj keď za politický štýl opozície, ktorého prezentácia počas schvaľovania Programového vyhlásenia vlády (PVV) Kisku inšpirovala, nemôže byť zodpovedný nikto iný, ako ona sama. Nesporné tiež je, že nálady v spoločnosti ovplyvňujú oveľa vyššou mierou kroky a správanie vlády.

To, že rozprava k PVV mala žalostnú úroveň a podnecovala negatívne emócie, je iste dielom najmä opozície. Že nie úplne, to „zachránila“ záverečná reč Kaliňáka. Politické ovzdušie však určite viac otravovali napríklad odhalenia, ktoré sa priebežne vynárali z minulosti trebárs Plavčana či podozrenia o veľmi vysokom krytí kolotočov s DPH Smeru blízkeho podnikateľa.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite