Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pod lupou Petra Zajaca: Opozícia

.peter Zajac .časopis .klub

Tretia vláda Roberta Fica je svojou podstatou rovnaká ako predošlé. Prvý raz po roku 1989 však znamená spoločnú vládu autokratických, nacionalistických a demokratických síl. 

Sieť a MOST/HID sa vstupom do vládnej koalície stali Ficovými vazalmi. Smer, vyfutrovaný SNS, si bude robiť zo slabej Siete a Mostu-Hídu trhací kalendár. Ich prípadný vzdor zmietne Fico zo stola vyhrážkou predčasných volieb, a to si ani jedna z oboch strán nebude môcť dovoliť. Ak niekto naozaj rozhodne o predčasných voľbách a ich čase, nebudú to oni, ale Robert Fico.

Možno oprávnene predpokladať, že na budovaní štátneho kapitalizmu za účasti vybraných veľkopodnikateľských skupín sa nič okrem ich portfólia nezmení. Predstava, že štátny úradník, slúžiaci na Ministerstve školstva fakticky všetkým ponovembrovým vládam, môže urobiť vo vzdelávaní hlboké zmeny, je iluzórna. Rovnako bude aj naďalej platiť, že na Slovensku sa človek spravodlivosti nedomôže, ako o tom svedčí danajský dar Tomáša Boreca jeho nasledovníčke.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite