Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kto je bez hriechu...

.christoph Schönborn .časopis .osobnosti

Tieto slová patria k Ježišovým najznámejším: „Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň.“ Stalo sa z nich takmer príslovie.

Bagatelizoval tým azda Ježiš hriech? Robí z cudzoložstva bezvýznamné malé pochybenie? Robí z neho gavaliersky delikt? Odvracia jednoducho pohľad? Stáva sa z nevery samozrejmosť? Presne to sa tu nedeje!

Prečo je táto scéna z evanjelia taká dojímavá? Celé to rozprávanie je majstrovské. Ani slovo tu nie je navyše. Je to živé a názorné. Osobne to každého zasiahne, keď príbeh aspoň trochu na seba necháme pôsobiť. Pretože toto Ježišovo slovo každého privedie k zamysleniu nad vlastným životom: „Kto z vás je bez hriechu...“

Takto sme pozvaní zamiešať sa v predstavivosti medzi ľud, ktorý sa počas skorého rána zhromaždil okolo Ježiša, aby si ho vypočul. Doprostred pozorného mlčania ľudí vpadne ruch. Skupina mužov pred Ježiša privlečie ženu: Je to cudzoložnica!

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite