Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Očami Doroty Nvotovej

.časopis .osobnosti

    To remeslo ma vždy istým spôsobom fascinovalo. Nie že by som ho chcela vykonávať – skôr ma zaujímalo, ako to chodí, ako tie ženy žijú, prečo to robia, kto sú tí muži, ktorí im dávajú peniaze, skrátka, pochopiť, ako také niečo funguje.

    Keď som bola -násťročná, chcela som do školského časopisu urobiť rozhovor s prostitútkou. Ale vzhľadom na to, že som študovala na evanjelickom lýceu, udusila som tú myšlienku v zárodku. Prinajmenšom by ten rozhovor musel mať odstrašujúci a moralizujúci koniec a ja som si nebola istá, či taký chcem. Ale vždy, keď som niekde videla článok o prostitútkach, so záujmom som ho zhltla. Ľutovala som dievčatá z reportáží v spoločenských magazínoch, ktoré do toho niekto núti a držala palce francúzskym kurvám, ktoré spustili nevídaný štrajk s vyhrážkami, že zverejnia mená politikov, ktorí s nimi spali, ak vláda zakáže prostitúciu.
Je to strašná práca. Ale ako to vidí tá žena? Veď je predsa veľa takých, ktoré to robia dobrovoľne. Keby ju robiť nechceli, tak ju nerobia... Obzvlášť zaujímavé sú tie, ktoré majú doma deti. Mama príde domov z práce, skontroluje deťom úlohy, navarí večeru, prípadne ich zverí opatrovateľke, a ide na nočnú šichtu... šialené. Jedna moja kamoška robí opatrovateľku synovi takejto ženy. Chlapec chodí do školy, hrá sa na ihrisku a žije bežným životom, akurát, že jeho mama je šľapka. Som zvedavá, ako mu to zdôvodní, keď bude starší. Omnoho odpornejšie sú mi však tie, ktoré sa hrajú na lásku a udržiavajú vzťah pre peniaze. Vyvážajú sa v trápnych mestských džípoch a kričia na svoje draho oblečené ratolesti pred vchodom do súkromnej škôlky. Moja kamoška, výtvarníčka, šla minule do Auparku a na chvíľu sa zapozerala do výkladu, keď tu zrazu k nej pristúpil mladý muž a spýtal sa „Tak čo, ideš na záchod na fajočku? Kúpim ti voľačo. Chceš?“ Niekam ho poslala, ale od tej chvíle tie dievčatá sledovala a prišla na to, že ide o akýsi trend. Pred výkladmi postávajú mladulinké dievčatá. Často ide o ôsmačky či deviatačky. Obdivne pozerajú na kus handry, ktorý si nemôžu dovoliť. Podíde k nim muž, niečo im povie a zakrátko spolu zmiznú na záchode. To mi pripadá asi aj horšie, ako dôjsť domov zo šichty a skontrolovať synovi úlohy.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite