Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovenskí hokejisti vyhrali nad Kazachstanom 4:3

Lotroviny Pištu Vandala

.štefan Chrappa .časopis .osobnosti

Milí priatelia, práve dnes som chcel písať o tom, aké je príjemné dať si šlofíka. Neverili by ste, ale „šlofíka“ oficiálne vedecké kruhy znalcov slovenčiny ignorujú. Napriek hojnému užívaniu tohto slova v hovorovom jazyku ho nenájdete v žiadnom slovníku. Niekde na internete som vyštrachal, že to môže byť české slovo a do češtiny tento pojem prenikol z uzívaného ospalého nemeckého „šláááfen“.

Milí priatelia, práve dnes som chcel písať o tom, aké je príjemné dať si šlofíka. Neverili by ste, ale „šlofíka“ oficiálne vedecké kruhy znalcov slovenčiny ignorujú. Napriek hojnému užívaniu tohto slova v hovorovom jazyku ho nenájdete v žiadnom slovníku. Niekde na internete som vyštrachal, že to môže byť české slovo a do češtiny tento pojem prenikol z uzívaného ospalého nemeckého „šláááfen“. Kto by nevedel, čo je šlofík, tak šlofík, milí priatelia, šlofík je paráda! Je to krátky spánok, ktorý si s najväčším pôžitkom doprajete v akúkoľvek dennú hodinu, najlepšie poobede.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite