Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Treba

.časopis .lifestyle

TREBA KOMBINOVAŤ Prednášky s prechádzkou

Šéfredaktor Dobrej školy Vlado Burjan nám v rozhovore do rubriky Sedem cností a nerestí vysvetlil, že nemá potrebu pohybu, aj keď jeho telo ju iste má. Preto sa k prechádzkam musí dokopať. „Pustím si nejakú prednášku, to je ako droga, potrebujem byť intelektuálne zamestnaný,“ vysvetľuje. Prezradil nám hneď niekoľko dobrých zdrojov na prednášky, ktoré sa oplatí počúvať: „Archív Českej televízie (napríklad relácie Hydepark, Před půlnocí), TED (www.ted.com), rôzne podcasty (napríklad Philosophy bites, Social science bites, Toulky českou minulostí) a samozrejme YouTube, lebo to nie sú iba hudobné klipy a domáce zvieratká, stačí zadať meno ktoréhokoľvek významného intelektuála a vyhrnie sa na vás množstvo skvelých prednášok.“


TREBA ČAPOVAŤ Krabicové pivo

Ešte sme si nezvykli na balenie vína v špeciálnych potravinárskych vakoch bag-in-box, ktoré nemá nič spoločné s krabicovým vínom a zachová lepšiu kvalitu nápoja ako vo fľaši, a už tu máme takto úsporne balené aj pivo.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite