Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nový svedok

.časopis

    V kauze napadnutia študentky Hedvigy Malinovej sa objavil nový svedok – Zdeno K. z Nitry. Pre televíziu TA3 povedal, že Hedvigu prepadol dvadsaťdvaročný Róbert B., tiež z Nitry.

     „Detaily celého prípadu neviem, len viem to, že sa to stalo. Mám také tiché priznanie z jeho rodiny, že sa ten prípad stal,“ povedal svedok pre TA3. Podľa neho sa mal útok odohrať tak, ako ho opísala Hedviga Malinová a útočník údajne patrí medzi nitrianskych extrémistov, ktorí nenávidia Maďarov. Médiám vyhlásil, že Róbert B. svoju vinu ani veľmi netají, ale snaží sa zostať v anonymite. „Z dôverných a jemu blízkych kruhov mám potvrdené, že áno, ten skutok spáchal on,“ tvrdil svedok.
O prípad sa vraj začal zaujímať vtedy, keď v médiách uvidel identikit, ktorý sa podobal na syna jeho známych. Matka Róberta B. obvinenia odmieta a hovorí, že jej syn nemohol v spomínanom čase Hedvigu Malinovú prepadnúť. „Môj syn spáva do desiatej. Aj v čase útoku na Malinovú o ôsmej ráno bol doma a dozvedel sa o tom až na druhý deň.“ Pripustila však, že jej syn sa podobá na muža z policajného identikitu. Vinu odmietol aj Róbert B. a informácie svedka označil za výmysel. Svedok už minulý týždeň oficiálne vypovedal aj na polícii. Tvrdí, že zopakoval všetko, čo už povedal médiám a uviedol navyše aj niektoré nové skutočnosti. Odmietol ich však konkretizovať. Zaujímavé je, že Róberta B. už polícia v súvislosti s kauzou Hedvigy Malinovej raz preverovala. „Táto osoba bola preverovaná v balíku 600 ľudí, ktorých preverovali na začiatku. Mal však nepriestrelné alibi,“ povedal pre denník SME hovorca Prezídia policajného zboru Martin Korch. Polícia podľa Korcha výpoveď Róberta B. preveruje a vyhodnocuje. Zatiaľ ešte nerozhodla, či ho bude oficiálne evidovať ako svedka. Ak by tak urobila, mohol by sa na jeho výsluchu zúčastniť aj advokát Hedvigy Malinovej.
.jm
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite