Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prečo ísť na Hodokvas?

.časopis

    Za necelé dva týždne (4. – 5. júl 2007) bude v Piešťanoch festival Hodokvas. Headlinermi sú kapely Placebo, Korn, Machine Head a Apollo 440. V budúcom .týždni vám povieme, prečo na Hodokvas pôjdeme my.

    Tento týždeň sme otázku „Prečo ísť na Hodokvas?“ položili zakladateľovi festivalu, výtvarníkovi Milanovi Prekopovi. Tu je jeho odpoveď:
    Tento rok otvára festival Hodokvas neobyčajný až intergalaktický priestor, ktorý má svoju nekonečnosť a dráždivosť asi v najväčšom žánrovom spektre vo svojej histórii. Ponúka zmes interpretov, zoskupení a multimediálnych telies, ktoré prinesú mnohotvárnosť rock and rollovej slobody a vášne. Osobne mám radosť z kapely Hudba z marsu, ktorá naplní tohtoročný vizuál a dúfam, že nás vystrelí až na Mars.
Tajným favoritom bude NOmeansNO so svojím prirodzeným zvukom a prekvapivou hrou… 4 sexi speváčky a 4 žánrovo odlišné skupiny Howling Bells, Moimir Papalescu and The Nihilists, Al-Yaman a, Nil treba nielen počuť, ale aj vidieť… Samozrejme Apollo 440, ktoré svojou transcendentálnou tanečnou hudbou dostane do varu každého a zmes štýlov v podobe New Model Army, ktorá výrazne ovplyvnila aj skupinu Placebo.
    Zvláštnosť festivalu je v jeho multimediálnosti a v spájaní rôznych žánrov. Stan kultúry a oddychu zaplnia divadlá Skrat, GunaGu a exkluzívny hosť z moravy Divadlo v 7 a půl, ktoré s pomocou Rogera Krowiaka odhalí „tajomstvo záhadného paštikáře“, expresívne Dezorzové lútky, bratislavské Štúdio 12 a nakoniec Improkvas, do ktorého sa môže zapojiť každý…
Ďalej prezentácia skutočne pôvodnej filmovej tvorby na Slovensku: AZYL a festival ÁČKO exkluzívne na Hodokvase…
    Výtvarníci budú zastúpení v tandemových maľbách Erik Šille / Boris Sirka a Miloš Kopták / Tomáš Klepoch a ich divokosť v srdci a, samozrejme, neodmysliteľná kinetická socha od tajomného Cuca, v slovenskej premiére sa objaví Potulná galéria Space, ktorá dovezie súčasný medzinárodný videoart.
    Literárny cirkus prichádza s Čitárňou a malou sálou, kde bude prebiehať Karaoke poézia, ukážky z troch najlepších prác súťaže The best of Román 2006 a veľa pôvodnej slovenskej literatúry.
    Tento rok bude plný farieb, ktoré nebudú len vo zvuku, ale aj v obraze. 

.juraj Kušnierik
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite