Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Očami Doroty Nvotovej

.časopis

    Tak, a od zajtra sa mi začína nakrúcanie filmu v Prahe. Dva mesiace sa nebudem môcť vytrhnúť z tohto mesta, s výnimkou jedného koncertu, ktorý bude 6. 7. 2007 vo Vrbovom na festivale Vrbovské Vetry. Možno si niektorí spomínate na moje články o Branuškovi Jobusovi a o jeho komických aktivitách vo Vrbovom.
    A keď aj nie, iste ste videli aspoň jednu z jeho skupín na Pohode alebo na Hodokvase. A práve Branuško je iniciátorom Vrbovských Vetrov, čo si myslím. Je to festival spriatelených kapiel – popri tých, v ktorých je sám namočený (Karpatské chrbáty, Vrbovskí viťazi, 13-ty batalión minerála Jobusa a Abusus) vystúpia aj Chiki Liki Tu-a, Slobodná Európa, Vrbovské Vŕby, Vrbovanka a špeciálne kvôli tomuto festivalu vstanú z mŕtvych aj Chiki Liki Tu-a – projekty. Pár pesničiek zahrám sama na klavíri aj ja. Mám celý júl odcestovaného bubeníka, a tak aj keby som nenakrúcala, veľa vody sama s klavírom na festivaloch nenamútim. Ale toto je trochu iný prípad, toto bude Branuškov happening. Nedávno sa mi dostal do ruky plagát a letáky, všetko písané samozrejme vo vrbovskom dialekte. Moderátorom
festivalu bude Pán Brat (Branuškov brat) pod dohľadom pána predsedu multiorganizácie kriak, ktorým je húpací koník. (Viac o organizácii nájdete v archíve .týždňa na stránke v čísle 51 z roku 2005 v mojom rozhovore s Andrejom Jobusom alebo na stránke www.kriak.sk). Na plagáte ďalej píšu, že je možnosť vstupu na splátky – za veľmi vtipných podmienok, samozrejme. Každá akcia, ktorú robí Branuško a spol., je vždy výnimočná, a preto ma vždy nadchne a píšem o nej do svojho stĺpčeka. Či už sú to jeho vrbovské recesisticko-vlastenecké aktivity typu formula nula či vykopávanie pandrláčika, alebo šialená skupina Abusus, ktorú tvorí sám, vždy ide o vážny nápor na bránice zúčastnených. A tento festival nebude výnimkou. Pôjde o ukážkovú prehliadku za priateľskej atmosféry, keď všetci robia pre radosť, ako to už na nultých ročníkoch festivalov býva. Takže, ak sa vo štvrtok po Hodokvase nebudete cítiť dostatočne unavení (festival je v podstate voľným, 10 km vzdialeným pokračovaním Hodokvasu), určite sa dajte zaviať ešte na jednu noc na Vrbovské Vetry.

.dorota Nvotová
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite