Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Objektívny bulvár alebo nuda?

.časopis

Vydavatelia Nového času sa minulý týždeň mohli cítiť aj zaskočení, keď premiér Fico celkom vážne v diskusnej relácii O päť minút 12 vyhlásil, že najobjektívnejším súkromným médiom na Slovensku je Nový čas.

Vydavatelia Nového času sa minulý týždeň mohli cítiť aj zaskočení, keď premiér Fico celkom vážne v diskusnej relácii O päť minút 12 vyhlásil, že najobjektívnejším súkromným médiom na Slovensku je Nový čas.
Ono sa ani veľmi nepatrí, aby bulvárny denník vzbudzoval dojem, že je najobjektívnejší – znie to totiž trochu ako „najnudnejší“. Bulvár má skôr pôsobiť dojmom, že je tvrdý na každého, štýlom „padni komu padni“. V Novom čase sa budú musieť zamyslieť nad tým, že už asi príliš dlho nemali na titulke premiéra objímajúceho sa kdesi na letisku s atraktívnou kolegyňou.

Robert Fico a jeho hovorkyňa Glendová sa navyše rozhodli pre novú stratégiu: verejne kritizovať médiá za ich nepresnosti. Denníku SME vytkli, že vo fejtóne Pavla Vilikovského bol nepresný citát Ficových slov. Agentúru SITA zas kritizovali za tri klamstvá v správe o stretnutí predsedov vlád krajín V4. Šéfredaktor SITA však citátmi z Ficovho vystúpenia vyvrátil väčšinu obvinení. Robert Fico sa snaží z drobných nepresností či nedôsledností spochybniť médiá ako také, keď tvrdí, že „opakovane upozorňuje na obrovský nárast nepravdivých a neobjektívnych informácií na adresu vlády SR a jej predstaviteľov“. Zaujímavé je najmä slovo obrovský. Mikuláš Dzurinda by asi nesúhlasil. Je správne, keď sa úrad vlády bráni voči skresleniam, nepresnostiam či lžiam. Mal by to však robiť kultivovane (čo sa mu nedarí), bez osobnej urazenosti (detto) a bez snahy riešiť to mocensky (tvrdšou legislatívou pre médiá). Ešteže je tu ten najobjektívnejší Nový čas, je sa kde poučiť. 

Eva Čobejová
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite