Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Popolvár - Feldek, Popovič, Ďurovčík

.časopis

Poslednou premiérou sezóny v

Poslednou premiérou sezóny v SND bola rozprávka. Autor libreta Ľubomír Feldek, autor hudby Anton Popovič a režisér, choreograf i spoluator libreta Ján Ďurovčík ponúkli najmä detským divákom príbeh Popolvára.

Je to trošku iné predstavenie, na aké sme zvyknutí chodiť do SND. Nehrá živý orchester, hudba je zmesou rôznych štýlov, z reproduktorov znie spev muzikálových spevákov, ale aj hlasy známych hercov a my sa pozeráme na baletných umelcov produkujúcich tanečnú zmes rôznych štýlov. Občas strihnú aj  hip-hop, občas predvedú klasický balet, občas pripomínajú hviezdy zo SuperStar či Bailanda, z ktorých si vtipne uťahujú.

Predstavenie je zábavné, nápadité a vďaka tomu na premiére dokázali do konca vydržať aj celkom malé deti, čo nie je pri detskom predstavení zanedbateľný detail. Búrlivý potlesk zožali umelci od detí aj od dospelých, ktorí sa celkom dobre zabávali. V tomto predstavení ani nie je veľmi podstatné, či sú všetky predpísané figúry zatancované tak, ako by mali. Popolvár je v prvom rade kultivovaná príjemná zábava, až potom umenie. Iste, toto predstavenie nahnevá zástancov klasického repertoáru prvej scény (ozvali sa už kritické hlasy). Bolo by naozaj na škodu, keby sme už v SND vídali len takéto predstavenia, pripomínajúce Ďurovčíkove muzikály na Novej scéne. Ak je toto predstavenie len príjemným vybočením z bežnej produkcie, so snahou získať si najmä malého diváka, tak prečo nie?

.eč
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite