Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Doma

.časopis

Nebezpečný policajt Polícia ani po jedenástich hodinách vyjednávania nepresvedčila bývalého kolegu Jána Antošku, podozrivého z účasti na viacerých lúpežiach, aby sa dobrovoľne vzdal. Antoška sa totiž minulý týždeň v utorok zabarikádoval v dome v Liptovskom Mikuláši. Polícia sa preto v stredu ráno rozhodla pre zásah, na ktorom sa zúčastnilo 55 kukláčov zo Žiliny a Prešova.

Počas akcie došlo k prestrelke, pri ktorej bol zranený aj jeden policajt. Antošku pri zásahu postrelili do ruky, aby ho následne spacifikovali. Expolicajt je už obvinený v prípade štyroch lúpeží so zbraňou. V ďalších štyroch prípadoch lúpeží a dvoch krádeží sa pripravuje vznesenie obvinenia. Antošku hľadala polícia od konca septembra minulého roka. Jedna z lúpeží sa odohrala v obci Važec, kde maskovaná dvojica prepadla predavačku a zobrala jej stravné lístky za 700 eur. Krátko na to prepadli v obci ďalšiu predajňu, z ktorej ušli s lupom 400 eur. Antoška je obvinený aj z účasti na lúpežiach v Pribyline a z okradnutia zamestnanca pošty v Ludrovej.
.vag

Ruská ropná spoločnosť Lukoil predáva 19 svojich čerpacích staníc na Slovensku. Kupuje ich neznáma maďarská spoločnosť Norm Bezinkút.
V Šamoríne vznikne nová súkromná vysoká škola, jej vznik odsúhlasil už minister školstva. Má ísť o Technologický inštitút A. Ruprechta so zameraním na energetické a chemické podniky. Za školou je iniciatíva finančníka Maria Hoffmanna.
Júlový prieskum agentúry Fokus ukázal, že preferencie Siete padli z necelých 16 na necelých 11 percent. Dôvodom je zrejme nahrávka, na ktorej Radoslav Procházka hovorí s Igorom Matovičom o peniazoch v prezidentskej kampani.
Kandidát na primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal ostáva v SDKÚ-DS a chce kandidovať za širokú stredopravú koalíciu.
Deti v reedukačných centrách budú mať o čosi výživnejšiu stravu, ministerstvo školstva sľúbilo zvýšiť denný limit na ich stravu o 20 percent, teda na 3,60 eura. Vo veci sa angažovala ombudsmanka Jana Dubovcová, minulý týždeň v reedukačnom domove v Hlohovci obedoval aj prezident Andrej Kiska.

Osobnosť: Peter Pollák
Rómsky splnomocnenec zorganizoval v Banskej Bystrici darovanie krvi, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko desiatok Rómov. Práve v lete nemocnice zaznamenávajú nedostatok krvi. Sympatická iniciatíva mala ukázať, že krv nie je čierna ani biela, ale červená.

Antiosobnosť: Renáta Zmajkovičová
Podpredsedníčka parlamentu si v statuse na Facebooku položila otázku, či sa Andrej Kiska nezačína správať ako prvá dáma. Impulzom pre sociálnodemokratickú političku bol obed Kisku a ombudsmanky s chovancami reedukačného centra v Hlohovci.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite