Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

TLAČ Scéna SND

.časopis

Ako to len povedať bez toho, aby na človeku zostalo podozrenie, že s

Ako to len povedať bez toho, aby na človeku zostalo podozrenie, že s novým vedením Slovenského národného divadla je kamarát, a preto ho veľa chváli a málo kritizuje?
Akčný tím generálnej riaditeľky SND Silvie Hroncovej možno za pár vecí kritizovať (napríklad za to, že na svoje pódium pustili inscenáciu Partybr(e)akers, divadelný prepadák roka), v niečom s ním možno polemizovať (príkladom je podľa SND kontroverzné, podľa nás nešťastné inscenovanie Verdiho Trubadúra). Veľa vecí však robí vedenie SND veľmi dobre.
Napríklad prezentácia Národného divadla je vynikajúca. Návštevník divadla si to uvedomí, keď sa mu dostane do rúk časopis Scéna Slovenského národného divadla. Na dotyk aj na pohľad príjemný artefakt obsahuje niekoľko rozhovorov s osobnosťami divadla (Ladislav Chudík, Marián Geišberg či Robert Roth), spomínanie jubilujúcich hercov (Mária Kráľovičová, Božidara Turzonovová, Michal Dočolomanský), úvahu Štefana Šlachtu o divadelných budovách všeobecne a o tej novej pri Dunaji konkrétne, krátky prelet londýnskou divadelnou scénou a mnoho iného. O nových inscenáciách hovoria ich tvorcovia, o novom divadle jeho traja riaditelia (Polák, Mikuláš, Radačovský). Najkamennejšie z kamenných divadiel tak ukazuje svoju zaujímavú tvár, čitateľ tuší, že mramorové steny ukrývajú zvláštny farebný divadelný svet. O tom, že je to svet dynamický, svedčí program divadla na konci časopisu. Spomína sa v ňom napríklad premiéra Pitínského Svetákov, ktorá sa nakoniec nekonala, nespomína sa Ibsenova Heda Gablerová, s ktorou v SND minulý týždeň hosťovalo Divadlo A. Bagara z Nitry (napriek tomu bolo Štúdio plné). Scény SND čakajú prázdniny. My už čakáme na novú sezónu.
.juraj Kušnierik
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite