Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Treba

.časopis .lifestyle

NETREBA SA ŠMÝKAŤ: Nórsky patent na topánky
Aj keď to vonku tak nevyzerá, január je známy ako čas zamrznutých chodníkov. V roku 2010 síce bola udelená Antinobelovka Lianne Parkinovej, Sheile Williamsovej a Patricii Priestovej za demonštrovanie, že na zľadovatených povrchoch sa ľudia šmýkajú a padajú menej, ak majú na topánkach navlečené ponožky, my ale máme aj estetickejšie riešenie. Firma Nordic Grip vyrába rôzne návleky na topánky, od celogumených galoší,  cez niekoľko gumených plôch pod celú podrážku alebo len pod pätu či špičku s kovovými hrotmi aj bez nich,  až po mini riešenie – širokú gumenú objímku okolo priehlavku, ktorá má zospodu dva kovové hrotíky. Všetky gripy sa vyrábajú v decentnej čiernej aj v žiarivých farbách, ku každému páru je praktická škatuľka, aby sa dali nosiť v taške. Kúpite na unikia.com v cenách od 8,49 eura.

TREBA SA POISTIŤ: Obrúčka proti nevere
O januári sa tiež hovorí, že je to mesiac, keď sa podáva najviac žiadostí o rozvod. Čiastočne to súvisí s novoročnými predsavzatiami, čiastočne so zimnými depresiami a najmä s tým, že vlečúce sa problémy ľudia nechcú riešiť cez sviatky a odkladajú ich na január. Jednou z najčastejších príčin rozvodov je nevera a práve na tú je tu jedno riešenie z portálu cheeky.com – anticheating ring, teda snubný prsteň proti podvádzaniu. Nápad je jednoduchý, zvnútra obrúčky je v negatíve vyrytý nápis – Som ženatý/vydatá. Takže, keď sa váš partner s niekým zoznámi povedzme v bare a tajne si dá dole obrúčku, aby utajil svoj status, na prste mu ostane odtlačok s usvedčujúcim nápisom. Prsteň stojí 550 dolárov, je vyrobený z titánu a na rozdiel od mnohého manželstva vydrží na veky vekov.   

TREBA PLESAŤ: Plesová sezóna sa otvára
Ešte len pred týždňom ste si dali novoročné predsavzatia, ešte len včera ste pochopili, že tento rok ich zase nesplníte a už sú tu ďalšie lákadlá? Nič to, do popolcovej stredy sú ešte dva mesiace, až potom príde naozajstný pôst. V sobotu sa Plesom v opere oficiálne otvára slovenská plesová sezóna a je celkom jedno, či sa chystáte na ples plný lokálnych telebrít, alebo do Viedne, kde sa vo veľkom plesá už od novembra (na www.wien.info si môžete vybrať z viac ako 450 plesov), alebo na ples svojho klubu, školy, mesta, zamestnávateľa. To, ako sa tam budete cítiť a zabávať, závisí len od vás. V prvom rade sa treba pekne a vhodne obliecť, dobre naladiť, zopakovať si pár tanečných krokov a nezabudnúť, že ples je jedno z posledných miest kam sa prichádza, zabáva aj odchádza v páre.

TREBA BESEDOVAŤ: Martin Mojžiš v kníhkupectvách
Náš kolega Martin Mojžiš po minuloročnom veľkom úspechu prvého výberu článkov z rubriky .veda, ktorý vyšiel knižne pod názvom Jeden výdych koňa, opäť ovládol predvianočné rebríčky predajnosti s druhým výberom nazvaným Dva hrby ťavy. Čítať jeho texty je vždy nielen poučné, ale aj zábavné, ešte väčší zážitok je počúvať ho naživo. Keďže knihy Martina Mojžiša nie sú len vianočným, ale i celoročným hitom, bude mať hneď teraz, začiatkom roka, veľkú tour po bratislavských kníhkupectvách. Môžete sa s ním stretnúť, vypočuť si niečo zaujímavé o vede i o fyzike a nechať si podpísať svoj výtlačok. V Martinuse bude 14. januára, v Artfore 21. januára, v Panta Rhei na Poštovej 5. februára. A bude aj v novootvorenej predajni Gorily na Námestí SNP. Kedy, to sa dozviete na našej stránke.  

NETREBA POZERAŤ V TELKE: Radšej sa choďte prejsť
Konečne sa skončil zúfalý televízny festival repríz starých rozprávok a vianočných filmov, starých televíznych Silvestrov a ak aj to neboli ošúchané reprízy, tak išlo o ošúchané hviezdy a o ošúchané fóry. Nastal čas ešte zúfalejšej televíznej nudy. Televízie si šetria svoje nové seriály a akvizície na čas, keď sa zase inzerenti aspoň trochu spamätajú, a tak si môže dovoliť JOJ-ka avizovať svoj septembrový prepadák Klan, stiahnutý po troch dieloch z vysielania, ako jediný pôvodný (hoci ide o adaptáciu chorvátskej Ruže vjetrovej) slovenský seriál, ktorý sa vysiela od nového roku v premiére. Piliere diváckej priazne Panelák a Búrlivé víno si komerčné televízie odložili až na 20. január, takže má šancu zažiariť RTVS s pôvodným seriálom zo slovenských kúpeľov Kolonáda, ktorého prvý diel odvážne nasadila už na túto nedeľu.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite