Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Vlhová skončila druhá v ďalšom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone viedla po prvom kole, v druhom ju po chybe predstihla Michaela Schiffrin.

Priama reč Lucie Piussi

.lucia Piussi .časopis .ostatné

Ferko má čoskoro osem týždňov. Leží v kuchyni na prenosnom ležadle a pozoruje oranžový plagát s kocúrom, čo visí na stene. Smeje sa, volá naňho, vydáva zvuky ako vtáčik. Pozorujem a neodvažujem sa rušiť. Je to fascinujúce. Len žasnem. Celé dni. Keď mi ho prvýkrát priložili k tvári a prihovorila som sa mu, otvoril jedno oko, zahľadel sa na mňa ako Bud Spencer a predtým, než spustil ďalšiu litániu, započúval sa do môjho hlasu. Odvtedy komunikujeme. Nemôžem od neho odtrhnúť zrak. Mám pocit, že ho poznám dávno. Vždy som si myslela, že mať dieťa je len ťažká drina a lopota. Ako keby nebola drina nahrávať pesničky!

Ako keby nebola drina písať! Pozerala som sa na všetky tie matky a ľutovala ich tajne, koľko starostí a námahy ich stojí tá ich materinská láska. Bola som ako človek, ktorý ľutuje zaľúbeného muža, že kvôli svojej vyvolenej vybehne každé ráno s kyticou dvadsať poschodí. Teraz mi je to smiešne. Ešteže sa meníme, ešteže sa nám každých sedem rokov vymenia všetky bunky v tele! Prichádzalo to v snoch. Zrazu sa mi sníval sen, že na chodníku, v bráne, alebo po koncerte v Dankinej dodávke, ktorou nás vozí hrávať, nájdem dieťa. Ako keď nájdete mača či psíka. Mohla som žiť ďalej podľa vzoru: „čo nemám, to mi nechýba,“ ale tie sny sa mi pomaly prekvapkávali do vedomia ako prasknutá vaňa zhora od susedov. Keď mi priateľ, dnes už Ferkov tatko, pri jednej našej filozofickej dišpute v krčme vravel, že prečo by mal človek ľutovať, že nemá dieťa, keď môže písať či nahrávať platne, zrazu som vedela: „Lebo aj nám dal niekto život a tešíme sa z neho, či nie?“ Tento argument aj on vtedy, čisto filozoficky, uznal. Láska je všetko, len nie teória. Kým píšem tieto riadky, Ferka mám v šatke na prsiach. Keď príliš dlho sedím, je nespokojný, mechrí sa a mrnčí. A tak sa takmer po každej vete musím prejsť po byte a uspávať ho. Ale to vôbec nie je problém, my zaľúbenci milujeme prekážky.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite