Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň s tromi európskymi cenami

.redakcia .časopis .médiá

Náš časopis získal tri ocenenia za vynikajúcu kvalitu Award of Excellence v najväčšej európskej súťaži dizajnu a konceptu tlačených médií European Newspaper Award.

Slovenský týždenník vyhral v kategórii Fotoreportáže s obrazovým materiálom o pomeroch v latinskoamerických väzniciach. V tejto spoločnej kategórii pre denníky a časopisy bolo ocenených ďalších jedenásť európskych médií, medzi nimi týždenník Die Zeit, z denníkov nemecký Die Welt či dánsky Politiken. V tohtoročnej špeciálnej kategórii Vatikán získal časopis .týždeň dve ceny. Jednu za titulnú stranu s odchádzajúcim pápežom, ďalšiu za fototému s rovnakou tematikou. Aj v tejto kategórii spolu súťažili denníky s časopismi, ocenených ich bolo dovedna štrnásť, okrem slovenského časopisu aj denníky ako nemecký Bild, francúzsky Libération či talianska La Stampa.
Ocenili nás ako jediné slovenské médium nielen v týchto kategóriách, ale aj v rámci celej súťaže. Z ostatných postkomunistických krajín ceny European Newspaper Award putujú do českého denníka DNES a týždenníka The Prague Post, poľských novín Dziennik Polski a Nasze Miasto, chorvátskych denníkov 24sata aVečernji list a do ruského denníka Moskovskije novosti.
Autorom obrazového konceptu časopisu .týždeň je kreatívny riaditeľ Róbert Csere, ktorý spolu s grafickou dizajnérkou Vladimírou Pčolovou časopis tento rok redizajnoval. Súčasťou novej štruktúry týždenníka je aj pravidelná desaťstranová obrazová sekcia, ktorá prináša aktuálne fotoreportáže, historické dokumenty, eseje či portréty od špičkových slovenských a svetových fotografov. Obrazovými editormi rubriky a oboch ocenených materiálov, pochádzajúcich práve z tejto sekcie, sú takisto Róbert Csere a Vladimíra Pčolová. Zároveň sú autorskou dvojicou víťaznej titulnej strany. Latinskoamerické väznice fotil taliansky fotoreportér Valerio Bispuri, bývalého pápeža zas rímska fotožurnalistka Alessandra Benedetti. Do realizačného tímu ocenených prác patria grafici Bruno Glasa, Martin Hodál a Peter Homola.

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite