Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prečo ideme na Hodokvas?

.časopis

V minulom .týždni sme sa dozvedeli, prečo by sme na festival Hodokvas (4. – 5. júl, letisko Piešťany) mali ísť podľa jeho organizátora Milana Prekopa. A prečo pôjdeme na Hodokvas my?

V minulom .týždni sme sa dozvedeli, prečo by sme na festival Hodokvas (4. – 5. júl, letisko Piešťany) mali ísť podľa jeho organizátora Milana Prekopa. A prečo pôjdeme na Hodokvas my?

V prvom rade preto, lebo sa už nevieme dočkať letnej festivalovej sezóny, ktorá pre nás na Slovensku pozostáva z troch veľkých hudobných udalostí: najprv Hodokvas, o dva týždne Pohoda a o ďalší týždeň Žákovic Open. Na všetkých týchto festivaloch zažívame radosť z hudby, na každom z nich sa stretávame s ľuďmi, ktorých máme radi, na každý z nich sa preto tešíme, každý z nich si užijeme, ako sa len dá.

Na Hodokvas ideme, samozrejme, kvôli hudbe. Najviac sa tešíme na dve kapely: Placebo a NOmeansNO. Pochopiteľne si nenecháme ujsť vystúpenie Markyho Ramona – hlavne preto, čo pre nás Ramones znamenali. Zaujímaví budú určite aj Čankišou z Čiech, či Puding pani Elvisovej z našej rodnej krajinky.
Hoci tvrdému (ale naozaj tvrdému) rocku hodokvasujúca časť redakcie príliš neholduje, predsa len budeme zvedaví, ako to rozpália Machine Head a Korn. A keď budeme mať dosť gitár a spievania, pôjdeme kývať hlavou pod hiphopové pódium. Budú na ňom (postupne) všetci: Vec, Peneři strýčka Homeboye, AMO, H16, Drvivá menšina, Indy a Wich, a mnohí ďalší.
Cestou z Piešťan sa zrejme zastavíme v blízkom Vrbovom, kde je podľa bratov Jobusovsov a ďalších členov multiorganizácie KRIAK stred sveta. A v piatok, teda po Hodokvase, tu bude aj veľmi sympatický koncert vrbovských kapiel (Abusus, Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi) a ich hostí (Chiki Liki Tu-A, Slobodná Európa, Dorotka Nvotová). Koncert má názov Vrbovské vetry. Radi sa nimi necháme oviať.
Čo sme na Hodokvase skutočne počuli a videli, čo sa nám páčilo a čo nie, sa dozviete v najbližšom .týždni.
.juraj Kušnierik
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite