Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Chávezizácia Slovenska

.časopis .týždeň v ekonomike

1. Posilňovanie úlohy štátu (aj za cenu spochybňovania základných pravidiel, napríklad v dôchodkovom sporení alebo v zdravotnom poistení)

1. Posilňovanie úlohy štátu (aj za cenu spochybňovania základných pravidiel, napríklad v dôchodkovom sporení alebo v zdravotnom poistení)
2. Oslabovanie inštitúcií, ktoré vyvažujú moc exekutívy (spochybňovanie NBS, útoky na regulačné úrady alebo ich ovládnutie, snaha ovládnuť verejnoprávne médiá a podobne)
3. Útoky na veľký biznis, boj „proti monopolom“ (banky, poisťovne, energetika, obchodné reťazce atď.)
4. Útoky na médiá (obvinenia z korupcie, „duchovní bezdomovci“ a podobne)
5. Populizmus (vianočné príspevky dôchodkom, výrazne vyšší príspevok pri narodení prvého dieťaťa, znásobenie rozpočtovej rezervy premiéra atď.)
6. Zneužívanie dôverných informácií a osobných údajoch (zverejňovanie platov manažérov DSS, menoslov opozičných poslancov, ktorí nie sú v 2. pilieri a podobne)
7. Zlé priority rozpočtu (prejedanie namiesto investícií do vzdelávania a infraštruktúry)
8. Zhoršovanie podnikateľského prostredia (nepredvídateľnosť zmien, zvyšovanie daňového a odvodového zaťaženia atď.)
9. Konfrontačná zahraničná politika (vyhrocovanie vzťahov s Maďarskom, viac či menej skrývaný antiamerikanizmus, zosmiešňovanie požiadaviek Poľska v rámci EÚ...)
10. Odpor voči globalizácii a liberalizácii (Fico: „Svet nie je o nič lepší (ako za SNP počas 2. svetovej vojny – pozn. red.). Aj teraz sa bojuje o suroviny, o moc, o vplyv, len sa používajú iné zbrane. Používa sa globalizácia, liberalizácia, privatizácia.“)
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite