Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

KHL Jána Lipianskeho

.časopis .šport

Na druhom októbrovom tripe nás čakali štyri zápasy, z toho dva s mužstvami, ktoré patria k úplnej špičke KHL. A predtým ešte domáci zápas s minuloročným víťazom Dinamom Moskva, za ktoré hrá počas výluky v NHL Alexander Ovečkin.

Zápas s Dinamom sa hral opäť vo fantastickej atmosfére, ale nevyvíjal sa pre nás priaznivo. Konečná prehra 2:3 bola len tesná, ale v tom zápase sme naozaj veľakrát ťahali za kratší koniec.
Samotný trip sme odštartovali veľmi dobre v Nižnekamsku, kde sme síce štyrikrát prehrávali, ale vždy sme dokázali vyrovnať a nakoniec sme v samostatných nájazdoch získali dva body. Hneď po zápase sme sa presúvali do Ufy, kde nás čakalo mimoriadne kvalitné mužstvo. Zápas sa vyvíjal podľa našich očakávaní, súper výborne korčuľoval, výborne hral s pukom, často nás dostával pod tlak. Ale nás veľmi podržal brankár Janus, takže sme im nedovolili získať rozhodujúci náskok a opäť sa nám podarilo, podobne ako v Nižnekamsku, krátko pred koncom zápasu vyrovnať. Tentoraz sa nám v samostatných nájazdoch nedarilo, takže sme získali len jeden bod, ale je to veľmi cenný bod. Z ihrísk takých súperov sa totiž body len tak ľahko nevozia.
Tretí zápas tohto náročného tripu nás čakal v Kazani, čo je ďalší z  top tímov KHL, kvalitou aj ambíciami porovnateľný s Ufou. Dá sa povedať, že zápas sme mali pod kontrolou, aj keď miestami sme boli pod veľkým tlakom. V kritických momentoch bol opäť rozhodujúcim mužom Jaro Janus a tak sme sa nakoniec znovu dostali – tretíkrát v priebehu piatich dní – k samostatným nájazdom. A druhý raz sa nám ich podarilo vyhrať, takže sme z Kazane odviezli dokonca dva body.
No a potom prišiel posledný zápas v Čerepovci, a ten nám teda vôbec nevyšiel. Súper išiel do vedenia a nám sa nielenže nepodarilo vyrovnať, ale ani len stiahnuť jeho postupne narastajúci náskok. Konečný výsledok 6:0 bol krutý, ale v momentálnu hodinu momentálneho dňa to bol asi výsledok zaslúžený. Po predchádzajúcich veľmi slušných výsledkoch si však takáto vysoká prehra zaslúži nejaký komentár, takže sa o nejaký pokúsim.
V prvom rade si treba uvedomiť, že trip v KHL je naozaj náročná záležitosť. Do veľkej miery vinou časových posunov, ktoré zoberú množstvo energie už len tým, že spôsobujú problémy so spánkom. Z tohto hľadiska by mal byť štvrtý zápas relatívne najmenej problémový, pretože po týždni už sa organizmus prispôsobí novému režimu, ale na druhej strane s pribúdajúcim dňami rastie fyzická únava z predchádzajúcich zápasov a nočných presunov. Každé dva dni ťažký zápas, letecký presun, iný hotel, iná strava – toho všetkého má človek po týždni naozaj vyše hlavy. Možno preto je trochu ťažšie sa na ten posledný zápas úplne sústrediť. Všetci sa už tak trochu vidia doma a aj keď podajú celkom profesionálny výkon, niekde v podvedomí ich to možno trochu ovplyvňuje. Takže z fyzického hľadiska je posledný zápas tripu náročný pre  únavu a z psychického hľadiska zas pre ťažšiu koncentráciu.
Mimochodom, od domu nás ešte od posledného zápasu delí dlhá cesta. Napríklad tentoraz sme najprv čakali na lietadlo v Čerepovci, kde navyše nie je medzinárodné letisko s colnicou, takže sme museli letieť do Moskvy, tam všetko vyložiť, presunúť sa na medzinárodné letisko, tam znovu všetko naložiť a prejsť všetkými kontrolami – precestovali sme celú noc.
Našťastie máme teraz do najbližšieho zápasu niekoľko dní, takže si budeme môcť oddýchnuť. Mužstvo napriek vysokej prehre v poslednom zápase preukázalo charakter a na ľade predchádzajúcich troch súperov dokázalo vybojovať v riadnom hracom čase cenné remízy, z toho dvakrát prakticky v poslednej minúte. Verím, že nás tá vysoká prehra nijako negatívne neovplyvní.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite