Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako sa má Marika?

.časopis

Nebyť tej čudesnej kampane, čo sa v

Nebyť tej čudesnej kampane, čo sa v bulvári strhla okolo Mariky Gombitovej, program STV Hit storočia by nestál ani za zmienku, či už v zlom alebo v dobrom slova zmysle.
Mohlo to byť oveľa lepšie, ale aj oveľa horšie vo všetkých ohľadoch. Hádam len tie pesničky si nezaslúžili fádny nový šat a interpretov, no ale čo už, pre tie jednorazové povrchné účely to stačí aj takto.
Potom sa však rozpútala kampaň okolo účasti Mariky Gombitovej na finálovom večere. Prečo nechce prísť, keď si to verejnosť tak srdcervúco želá? Príde? Názor vyjadrujú blízki spolupracovníci, príbuzní, nemenovaní priaznivci. Objavia sa špekulácie, či ju neovláda sekta. A tiež osobné vyznania a výzvy čitateľov najobjektívnejšieho denníka, aby sa vrátila na pódium. A anketa, v ktorej je tri a pol tisíc ľudí ZA, aby sa Marika na finále objavila. Verejnosť má vraj právo vidieť na vlastné oči, ako sa má! To je ono.
Marika sa už roky vyhýba verejnému vystupovaniu. Naposledy pred dvoma rokmi, keď okolo nej bolo podobné haló kvôli jej pesničkám v SuperStar, nahrala duet s Mirom Žbirkom Tajnosľubná. Pri toľkej adorácii by človek predpokladal, že to bude megahit. Pesnička však bez väčšej slávy zapadla prachom rovnako rýchlo ako seriál, v ktorom bola použitá. Tak ako Marika. Nové hity či jej hlas teda nie sú to, po čom všetci tak šialene túžia. Skôr tu ide o ukojenie voyerskej túžby vidieť na vlastné oči, či sa má nie dobre, ale či sa má zle, aké stopy zanechal úraz, samota a čas na niekdajšej hviezde prvej veľkosti. Ide o ukájanie pocitu vlastnej veľkodušnosti, že jej, chudere, doprajeme návrat na javisko. Čím menej nás to stojí, tým sme všetci súcitnejší.
Dúfam, že je to úmyselná kampaň na zvýšenie sledovanosti finále a ešte viac dúfam, že Marika Gombitová na nej vedome participuje a niečo z nej aj bude mať. Ak nie, potom je to to najhnusnejšie vydieranie, aké doteraz náš bulvár vyprodukoval.

.elena Akácsová

 www.t-station.sk
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite