Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

TLAČ Čítanie do vlaku

.časopis

Ak sa chystáte využiť služby Českých dráh, nemusíte si do vlaku pribaľovať časopisy. Českým dráham sa ako vydavateľovi podarila povšimnutiahodná vec.

Ak sa chystáte využiť služby Českých dráh, nemusíte si do vlaku pribaľovať časopisy. Českým dráham sa ako vydavateľovi podarila povšimnutiahodná vec.
Zadarmo ponúka svojim cestujúcim zaujímavé a kvalitne robené časopisy, dokonca aj v dvojjazyčných mutáciách. Nie je zvláštne, že sa v nich dosť priestoru venuje histórii dopravy, obzvlášť železníc, či téme Vlaky vo filme. České železnice však ponúkajú aj zaujímavé čítanie o kultúre, architektúre, nehovoriac o príjemných lifestylových témach, ako sú víno, móda či golf. To všetko v luxusnej grafickej úprave na kvalitnom papieri.
Časopis Motion (Revue Českých drah) pripomína časopisy, aké dostávame na palube lietadiel pri lietaní klasickými aerolinkami. Ale aby toho nebolo dosť, pre fajnšmekrov sa podávajú v českých vlakoch aj iné časopisy, a to celkom zadarmo. Napríklad „časopis pro čtenářskou veřejnost – o knihách ze všech stran“ Grand BIBLIO. Tento vcelku kvalitný časopis sa zadarmo distribuuje do všetkých českých knižníc, ale distribútorom sú aj České dráhy. Vo vlaku sa tak dá stráviť čas čítaním rozhovoru s Petrou Hůlovou či hĺbaním nad zaujímavými témami detských knižníc a detského čítania. Cestovanie vlakom je ešte stále spojené s čítaním, aj preto v civilizovanejších krajinách nechýba na železničných staniciach dobré kníhkupectvo (v Bratislave však stále nie je). Patrí vydavateľský biznis k železniciam? Ak sa robí dobre, prečo nie?

.eč
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite