Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Posledné pozvanie Ficovi

.andrej Bán .názory

Pán premiér, toto je Koniec hry. Názov som si vypožičal z románu môjho kamaráta, spisovateľa Dušana Mitanu. Viac už Vás na diskusiu o migračnej kríze nepozvem.

Andrej Bán

Bolo to fajn, no stačilo. Týždne a mesiace Vás pozývam, Vy týždne a mesiace mlčíte. Skúšal som to s Vami rôzne. Po dobrom aj po zlom, ale vždy slušne. Veď sme rovesníci. Od začiatku som bol zhrozený z Vášho jazyka, stupňujúcej sa rétoriky. Poburovali ste ma už vtedy, keď opoziční politici o tejto Vašej úchylke akosi mlčali. Netušil som, kam až môžete v tom strašení slušných ľudí na Slovensku zájsť, no keď ste dnes zverejnili na fejsbúku svoje krátke video o tom, ako v Rakúsku utečenec znásilnil chlapca, dosiahli ste argumentačný suterén. Len si pozrite, pán Fico, reakcie zhnusených ľudí na toto video. V krajine tety Anky, alobalu, Širokého a iných ľudí, pre ktorých pracujete, v krajine liečiteľa Kostku, štrajkujúcich učiteľov a sestričiek po výpovedi, v krajine, kde utečenci v Gabčíkove nespáchali ani jeden – ešte raz, ani jeden delikt, či nebodaj zločin máte ešte žalúdok a drzosť oháňať sa tým, že nás tu chránite pred migrantmi?!

Média vôbec, alebo len vo veľmi malej miere priniesli aktuálne závažné informácie tykajúce sa migračnej krízy. Dlho som si hrýzol do jazyka, ale po prípade znásilnenia 10-ročného chlapca vo Viedni už nemôžem byť ticho.http://www.independent.co.uk/news/world/europe/iraqi-refugee-raped-10-year-old-boy-at-austrian-swimming-pool-a6857721.htmlhttp://www.reuters.com/article/us-germany-security-idUSKCN0VE0XL

Posted by Robert Fico on 7. február 2016

Pán premiér, ľudí tým strašením už iba otravujete a poburujete. Čím neskôr to pochopíte, tým horšie pre Vás a tým lepšie pre krajinu. Poviem Vám teraz čosi žartovné. Teda pre mňa žartovné, pre Vás asi nie. Keď sa ma dnes kamaráti pýtajú, koho budem voliť, poviem, že neviem, ale voliť určite pôjdem. A s úškrnom dodám, že istú nemenovanú stranu, ktorá má aktuálne nad tridsať percent a mala by sa dostať do parlamentu, no ak to takto s ňou pôjde ďalej, tak to nie je isté. Nie je isté to druhé, samozrejme.

„Prečo ste na tom fejsbúku nespomenuli, že včera v Prahe Vaši názoroví protiislamskí súkmeňovci zaútočili zápalnými fľašami na centrum, ktoré pomáha utečencom?“

Chcel som s Vami hovoriť pred televíznymi kamerami o tom, že migračná kríza je vážny problém, no vaše protiutečenecké a protimoslimské besnenie považujem za rovnaké ohrozenie. Ste už ako utrhnutý z reťaze. K tomu videu na Vašom fejsbúku: každý trestný čin si zaslúži individuálne potrestanie.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.andrej Bán .názory
.diskusia
.neprehliadnite