Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.editorial
.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 22.09.2007

Tak sme si teda konečne riadne dupli a povedali celému svetu, že povojnové utrpenie našich Maďarov nás neodvolateľne a nemenne netrápi a nikdy trápiť nebude. Zakričali sme to mutujúcim hlasom, a pocit veľkej sily nás malých, ktorý sa aspoň na chvíľu dostavil, bol opojný.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 15.09.2007

Ten bilbord je naozaj desivý. Človiečik, ktorý sa ešte nenadýchol, ale už vidno jeho kontúry, je roztrhaný na kusy. Naše ulice, námestia a duše už pár týždňov akosi nevedia, čo s tým.Reklamné plochy pritom úplne milujeme. Uisťujú nás, že šťastie je na dosah, a dávajú nám slastný pocit, že biznis u nás funguje.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 07.09.2007

Ešte sa to zdráhame úplne priznať, pretože November 1989 by bol stále príliš živou výčitkou. Ale už je to neznesiteľne viditeľné – politika, v ktorej ide o spor ideí, aj tých mravných, je na Slovensku mŕtva.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 01.09.2007

Keď bola pred pätnástimi rokmi prijatá Ústava Slovenskej republiky, hlasovali za ňu najmä komunisti a nacionalisti. Bol to socializmom napáchnutý a kresťanstvom účelovo vyšperkovaný text, ktorý verne odrážal zmätený vnútorný svet jej tvorcov.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 24.08.2007

Tá krajina je úchvatná. Má všetko – neskutočne krásne členité pobrežie, nádhernú farbu mora, hory rovno nad spenenými útesmi, dravé rieky, plné života, mestečká, ktoré vyrážajú dych a milých, srdečných ľudí. A predsa sa tu odohralo najväčšie európske peklo za posledných päťdesiat rokov.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 18.08.2007

Toto leto je zvláštne. Naoko v ňom zastal život, ako každé iné leto, aby sa unavené Slovensko nadýchlo na novú sezónu. Ale mne sa zdá, že práve toto leto nie je celkom letné. Dokonca je možné, že sme v ňom o sebe povedali viac než za celý rok.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 10.08.2007

Spor tohto predsedu vlády s firmami, ktoré spravujú dôchodky, nie je ničím zaujímavý. Odpor k súkromnému majetku, zisku a bohatým – pokiaľ nie sú sponzormi Smeru – je Ficova základná výbava, ktorou vyhral voľby.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 03.08.2007

Tých 23 unesených ľudí verilo v

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 28.07.2007

Skončila sa ďalšia Pohoda. Bolo horúco, v „našej“ TB aréne občas až pekelne, ale bolo dobre. Asi najlepšie za posledné roky.

.týždeň

Editorial

.časopis .editorial 22.07.2007

Bulvárna televízia Joj porovnala pápeža s Hitlerom, „umiernenejší“ kritici ho obvinili z extrémizmu. Benediktovu hlasnú kritiku však predniesli aj rozumní ľudia – protestanti, liberáli, ateisti, židovské organizácie a dokonca aj mnohí katolíci.