Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kiska v rukách konšpirátora

.eugen Korda .názory

Dag Daniš napísal v živote už veľa hlúpostí. A popravde, mne sa to tiež niekoľkokrát podarilo. V tom sme si kvit.

Eugen Korda

jeho posledný komentár, v ktorom Kisku opisuje ako vyprázdnenú bábku v akýchsi „proamerických" rukách, mi však tak trochu podráždil žlčník.

Nie preto, že zjavne Kisku rád nemá a považuje ho za vyprázdneného a bezobsažného človeka. To by mi až tak nevadilo. Má právo na takýto názor. Ja som si to o Kiskovi tiež dlho myslel. A ani som sa tým netajil. Už keď sme boli spolu s kolegami Majchrákom a Daniškom za ním v Poprade robiť rozhovor, tak som tvrdil, že je síce sympaťák, ale ako prezidenta si ho neviem dosť dobre predstaviť. Vtedy mi dali za pravdu a zdá sa, že majú na neho podobný pohľad dodnes.

„Daniš svoje domnienky vydáva za pravdu, a to sa mi teda naozaj nezdá fér. “

Kiska iste nie je dokonalý. Ale to nie som ani ja, ani Dag Daniš a ani…no, mohol by som pokračovať donekonečna. On je však vlastníkom niečoho, čo mnohým politikom chýba. Je charakterný, drží slovo a vie, čo znamená slovo súcit. Kiska je schopný učiť sa a je pevne názorovo zakotvený v kresťanskej civilizácii. V tej, ktorá splodila Európu v podobe v akej je teraz.

Dag Daniš tvrdí, že „z Kisku, ktorý sa nikdy nezaoberal geopolitikou, pomerne rýchlo vyrástol zarytý odporca Ruska". A to má odkiaľ? Nikdy som nepočul, z prezidentových úst, že by bol odporcom Ruska. On je odporcom tej politiky, ktorú praktizuje Putin a jeho „kágebácka" partička. Dúfam, že toto komentátorovi na prezidentovi neprekáža. Alebo sa mýlim?

A nie je mi ani dosť jasné, z čoho čerpá istotu, že Kiska sa nikdy geopolitikou nezaoberal.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.eugen Korda .názory
.diskusia
.neprehliadnite