Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Počítačový výpadok uzemnil v USA stovky letov a ochromil leteckú dopravu

.sita .svet

Výpadok viedol k tisíckam omeškaní a stovkám zrušených letov.

Počítačový výpadok uzemnil v USA stovky letov a ochromil leteckú dopravu SITA/Joe Burbank/Orlando Sentinel via AP

úrad nariadil všetkým letom odložiť odlety v stredu skoro ráno, svoje nariadenie odvolal krátko pred 9:00 východného štandardného času (15:00 stredoeurópskeho času).

Okolo 10:00 východného štandardného času (16:00 stredoeurópskeho času) bolo omeškaných takmer 5 000 letov a takmer 900 letov spoločnosti zrušili. Uzemnenie sa dotklo osobných aj nákladných letov. Povolenie však mohli dostať zdravotnícke lety a výpadok sa netýkal vojenských operácií a mobility.

Spoločnosť Cirium, ktorá sa venuje letovým dátam, uvádza, že v stredu malo v USA vzlietnuť viac ako 21-tisíc letov, z nich väčšina domácich. Zhruba 1 840 medzinárodných letov je naplánovaných na príchod do Spojených štátov.

Úrady zatiaľ nevedia, čo je príčinou výpadku. FAA uviedol, že pracuje na obnovení svojho systému upozornení pre vzdušné misie, ktorý uvádza potenciálne nepriaznivé vplyvy na lety.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite