Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V Rusku sa konajú voľby, mnohým opozičným politikom bolo zabránené zúčastniť sa

.sita .svet

V Rusku sa v sobotu začali regionálne a komunálne voľby. Hlasujúci si volia viac ako 31-tisíc predstaviteľov, zákonodarcov a členov mestských zastupiteľstiev v 82 regiónoch krajiny. Voľby potrvajú tri dni a okrem volebných miestností je možné hlasovať i online formou.

V Rusku sa konajú voľby, mnohým opozičným politikom bolo zabránené zúčastniť sa SITA/AP Photo/Pavel Golovkin, File Protest opozičných aktivistov v Moskve, 14.7.2022

mnohým opozičným politikom bolo zabránené zúčastniť sa vo voľbách. Tí kritizovali predĺženie hlasovania na tri dni namiesto tradičného jedného. Argumentovali, že nové pravidlá sťažujú monitorovanie priebehu volieb. Tvrdia tiež, že pri online hlasovaní existuje riziko volebného podvodu.

Kým viacerých prominentných ruských opozičných politikov uväznili alebo im zakázali zúčastniť sa na voľbách, v Moskve sa viac ako stovka nezávislých kandidátov uchádza o zvolenie do mestského zastupiteľstva. Práve mestské zastupiteľstvá sa stali dôležitým „bojiskom“ opozičných politikov „odrezaných“ od možnosti kandidovať v celonárodných voľbách.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite