Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Americký prezident Biden podpísal zákon o klimatickej zmene, zdravotnej starostlivosti a daniach

.sita .svet

Legislatíva zahŕňa 375 miliárd dolárov na boj proti klimatickej zmene, čo je dosiaľ najvýraznejšia federálna investícia do tejto oblasti.

Americký prezident Biden podpísal zákon o klimatickej zmene, zdravotnej starostlivosti a daniach SITA/AP Photo/Andrew Harnik, Pool, File

americký prezident Joe Biden v utorok podpísal 700-miliardový zákon, ktorý sa zameriava na boj proti klimatickej zmene, náklady na zdravotnú starostlivosť a dane pre bohatých. Balík opatrení, ktorý je vlajkovou loďou agendy Bidenovej administratívy, by mohol pomôcť podpore demokratov pred nadchádzajúcimi novembrovými voľbami do Kongresu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Legislatíva zahŕňa 375 miliárd dolárov na boj proti klimatickej zmene, čo je dosiaľ najvýraznejšia federálna investícia do tejto oblasti. Nevyžaduje od spoločností, aby znižovali svoje emisie, ale zahŕňa daňové stimuly pre firmy, aby investovali do obnoviteľnej energie a zľavy pre ľudí, ktorí si kupujú elektrické autá alebo investujú do energeticky efektívnych vylepšení domácnosti.

Balík tiež umožňuje vláde vyjednať nižšie ceny niektorých liekov na predpis poskytovaných v rámci zdravotného programu Medicare pre osoby staršie ako 65 rokov.

Zároveň stanovuje aj minimálnu 15-percentnú daň pre korporácie a vyčleňuje zhruba 46 miliárd pre federálny daňový úrad, aby najal desaťtisíce ďalších daňových agentov.

Balík opatrení bol ambicióznejší a pôvodný návrh demokratov mal objem 3,5 bilióna dolárov. V posledných týždňoch z neho vyradili niekoľko ambicióznych návrhov, vrátane uzavretia daňovej medzery pre súkromné investičné spoločnosti a obmedzenia ceny inzulínu na liečbu cukrovky.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite