Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Gazprom oznámil zníženie dodávok zemného plynu cez Nord Stream 1

.sita .svet

Ruská štátna plynárenská spoločnosť prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter uviedla, že „denný prietok“ cez Nord Stream 1 do Nemecka od stredy klesne na 33 miliónov metrov kubických.

Gazprom oznámil zníženie dodávok zemného plynu cez Nord Stream 1 SITA/AP Photo/Markus Schreiber

ruská štátna plynárenská spoločnosť Gazprom oznámila, že ďalej zníži dodávky zemného plynu do Európy cez Nord Stream 1 na 20 % jeho kapacity. Zdôvodňuje to opravami zariadenia.

Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter uviedla, že „denný prietok“ cez Nord Stream 1 do Nemecka od stredy klesne na 33 miliónov metrov kubických.

Redukciu potvrdil aj šéf nemeckého sieťového regulačného úradu.

Gazprom rozhodnutie oznámil po tom, ako v pondelok opäť rozvíril špekulácie v súvislosti so súčiastkou, ktorá sa dostala do centra sporov v súvislosti s dodávkami zemného plynu do Európy cez Nord Stream 1, keď oznámil, že nie je spokojný s dokumentami, ktoré dostal.

Gazprom v polovici júna znížil prepravu cez plynovod Nord Stream 1 o 60 percent, odvolávajúc sa na technické problémy po tom, ako jeho partnerská firma Siemens Energy poslala do Kanady na generálku turbínu a pre sankcie ju nedokázala vrátiť naspäť. Kanada a Nemecko sa však dohodli na jej návrate.

Nemecko dlhodobo odmieta ruské tvrdenia o technických problémoch a tvrdí, že sú to len politické manévre Kremľa s cieľom vyvolať ďalšiu neistotu a zatlačiť na ceny energií. Nemecká vláda tiež informovala, že turbína, ktorá sa ocitla v centre obáv o budúcnosť dodávok zemného plynu z Ruska do Európy, bola len náhrada a nainštalovať ju mali až v septembri.

Po desaťdňovej plánovanej odstávke plynovodu určenej na jeho údržbu Gazprom minulý týždeň obnovil dodávky cez Nord Stream 1, ale naďalej využíva len 40 percent jeho kapacity.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite