Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pápež žiada nové mierové rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou

.tasr .svet

Pápež František počas nedeľnej turičnej svätej omše v Ríme žiadal ukončenie násilia na Ukrajine a nové mierové rokovania. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Pápež žiada nové mierové rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou SITA/AP Photo/Alessandra Tarantino

"Opakujem svoju výzvu pre tých, ktorí sú na čele krajín: prosím, nepriveďte ľudstvo do nešťastia," povedal pápež v Ríme po poludňajšej modlitbe Raduj sa nebies kráľovná  (Regina Coeli). Katolícka cirkev si v nedeľu pripomína Zoslanie Ducha svätého - Turíce.

František v príhovore veriacim pripomenul stupňujúci sa konflikt na Ukrajine a s ním spojené škody a úmrtia. Pápež tiež žiadal konkrétne rokovania na dosiahnutie prímeria a udržateľného riešenia. "Je počuť zúfalé výkriky trpiacich ľudí," povedal a žiadal ukončenie ničenia miest a dedín.

Vatikán sa od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu 24. februára usiluje prevziať úlohu sprostredkovateľa, píše DPA. Pápež je podľa svojich slov pripravený vycestovať na Ukrajinu, keď na to bude správny čas.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite