Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Krajiny G7 poskytnú Ukrajine na obranu viac ako 19,8 miliardy dolárov

.sita .svet

Finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť, zhodli sa podľa nemeckého ministra financií zástupcovia krajín G7.

Krajiny G7 poskytnú Ukrajine na obranu viac ako 19,8 miliardy dolárov SITA/Federico Gambarini/dpa via AP

skupina siedmich popredných ekonomík sveta G7 sa dohodla na ekonomickej pomoci Ukrajine v objeme 19,8 miliardy dolárov. Nemecký minister financií Christian Lindner médiám povedal, že na schôdzkach ministrov G7 v nemeckom Königswinteri tento týždeň zmobilizovali 9,5 miliardy dolárov.

„Dohodli sme sa, že finančná situácia Ukrajiny nesmie mať žiadny vplyv na schopnosť Ukrajiny úspešne sa brániť,“ povedal na tlačovej konferencii pri príležitosti ukončenia stretnutia ministrov financií G7 Lindner. Ako doplnil, je treba urobiť všetko, „čo je v našich silách, aby sme túto vojnu ukončili“.

Lindner, ktorý bol hostiteľom stretnutia, novinárom už pred jeho začiatkom povedal, že Ukrajina bude v najbližších mesiacoch pravdepodobne potrebovať „množstvo dvojciferných miliárd eur“.

Ruská invázia na Ukrajinu sa dotkla takmer každej témy tohtotýždňových rokovaní, či už v súvislosti so znížením závislosti od ruských energií alebo zmenami vzťahov medzi krajinami za účelom udržania ekonomickej stability. Ministri z Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska, Japonska, Spojeného kráľovstva a USA sa tiež venovali rastúcej inflácii, obavám z potravinovej nestability, dlhovej tiesni krajín s nízkymi príjmami či dopadom pandémie koronavírusu.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite