Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ukrajina ONLINE: Protivzdušná obrana zneškodnila ruské drony smerujúce na Kyjev

.redakcia .sita .tasr .svet

Sledujte aktuálne informácie o vojne na Ukrajine.

Ukrajina ONLINE: Protivzdušná obrana zneškodnila ruské drony smerujúce na Kyjev SITA/AP Photo/Andriy Andriyenko

aktuálne informácie o situácii na Ukrajine:

  • Rusmi okupované mesto Doneck zostalo bez dodávok vody 
  • Protivzdušná obrana zneškodnila ruské drony smerujúce na Kyjev
  • Raketové a dronové útoky pripravili o život dvoch civilistov
  • Moskva stratila ďalších takmer tisíc vojakov 
  • Ruský raketový útok v Mykolajive zabil troch ľudí vrátane jedného dieťaťa

19:20 Rusmi okupované mesto Doneck zostalo bez dodávok vody 

Rusmi okupované ukrajinské mesto Doneck zostalo bez dodávok vody, keďže pre nedostatok elektriny v Rusku sa zastavili čerpacie stanice na kanáli Don-Donbas. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ukrajinské Centrum národného odporu.

„Pre nedostatok elektrickej v Rusku sa pokazili čerpacie stanice na novovybudovanom kanáli Don - Donbas a dodávky vody sa úplne zastavili. Opravy potrvajú mesiace," uviedlo ukrajinské Centrum národného odporu.

15:00 Ruské útoky zranili najmenej päť civilistov

Najmenej päť ukrajinských civilistov utrpelo v nedeľu zranenia pri ruských útokoch. Traja ľudia boli zranení pri náletoch ruských dronov v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny, informovali v nedeľu ráno miestni predstavitelia. V Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny podľa miestnych predstaviteľov dvoch civilistov zranilo ruské bombardovanie.

Predstavitelia Sumskej oblasti na severovýchode Ukrajiny v nedeľu uviedli, že Rusko podniklo raketový útok na „zariadenia kritickej infraštruktúry“ v meste Šostka. Starosta mesta Mykola Noha spresnil, že zničené boli „dve teplárenské zariadenia“.

8:25 Protivzdušná obrana zneškodnila ruské drony smerujúce na Kyjev 

Rusko v noci na nedeľu uskutočnilo piaty útok dronmi na Kyjev za posledné dva týždne. Ukrajinské systémy protivzdušnej obrany však zničili všetky tieto zbrane ešte predtým, ako sa k ukrajinskému hlavnému mestu dostali, informuje TASR podľa agentúry Reuters.

„Tieto systematické útoky...dronmi opäť potvrdzujú, že útočník aktívne vyhľadáva príležitosť udrieť na Kyjev,“ uviedol v aplikácii Telegram šéf kyjevskej mestskej vojenskej správy Serhij Popko. Obete a ani škody podľa jeho slov neboli bezprostredne hlásené.

Rozsah útoku nebol bezprostredne známy a Rusko sa k nemu bezprostredne nevyjadrilo.

Popko dodal, že Rusko skúša nové postupy, hľadá nové prístupové cesty do ukrajinského hlavného mesta a usiluje sa odhaliť pozície ukrajinských systémov protivzdušnej obrany. 

Správy z predchádzajúcich dní si môžete prečítať tu 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite