Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Členské štáty NATO sú pripravené na otvorený dialóg s Ruskom, uviedol Korčok

.sita .svet

Podmienkou je podľa slovenského ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) bezodkladná deeskalácia vojenských aktivít pri hraniciach s Ukrajinou.

Členské štáty NATO sú pripravené na otvorený dialóg s Ruskom, uviedol Korčok SITA/Branislav Bibel

členské krajiny Severoatlantickej aliancie NATO sú pripravené na otvorený dialóg s Ruskom, ktorý však musí sprevádzať bezodkladná deeskalácia vojenských aktivít pri hraniciach s Ukrajinou. Uviedol to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) na rokovaní šéfov rezortov diplomacií členských krajín NATO, na ktorom sa venovali situácii na Ukrajine a ďalším otázkam európskej bezpečnosti. Ako ozrejmil komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, témou rokovania boli aj prípravy zasadnutia Rady NATO-Rusko, ktoré sa uskutoční 12. januára 2022 v Bruseli.

„Dlhodobo sa zasadzujem o to, aby Slovensko a aj Aliancia mali s Ruskou federáciou vzťahy založené na otvorenom dialógu a vzájomnom rešpekte.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite