Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Elon Musk odmieta tvrdenia, že sa z vesmíru snaží vytlačiť konkurentov

.tasr .svet

Americký miliardár Elon Musk odmieta tvrdenia, že jeho konštelácia Starlink zaberá vo vesmíre príliš veľa miesta. V blízkosti Zeme môžu podľa jeho slov obiehať aj desiatky miliárd kozmických lodí. Informoval tom v stredu na svojej webovej stránke britský denník Financial Times.

Elon Musk odmieta tvrdenia, že sa z vesmíru snaží vytlačiť konkurentov Hannibal Hanschke/Pool Photo via AP, File

„vesmír je nesmierne obrovský a družice sú veľmi malé,“ povedal. Starlink podľa jeho slov v súčasnosti nikoho nijakým spôsobom neblokuje a nemieni to robiť ani v budúcnosti. Elon Musk v rozhovore reagoval na tvrdenie šéfa Európskej vesmírnej agentúry (ESA) Josefa Aschbachera, podľa ktorého Musk vytvára pravidlá pre nové formy komerčného využívania vesmíru.

Muskov plán vyslať do vesmíru tisíce satelitov podľa Aschbachera zníži množstvo dostupných rozhlasových frekvencií a obmedzí priestor na orbite.      Muskova spoločnosť SpaceX v rámci satelitnej konštelácie Starlink na obežnú dráhu Zeme vyslala už takmer 2000 družíc a plánuje tam umiestniť ešte tisíce ďalších.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite