Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Tvár .týždňa: Pýcha a pád plukovníka Prymulu

.tomáš Němeček .svet .roman Prymula

Minulý piatok ráno neverili Česi vlastným očiam: najčítanejší bulvár Blesk nafotil na nočnej schôdzke v reštaurácii ministra zdravotníctva Romana Prymulu. Bez rúška. V čase, keď reštaurácie museli byť z rozhodnutia vlády už týždeň zatvorené.

Tvár .týždňa: Pýcha a pád plukovníka Prymulu VIT SIMANEK/ČTK

bol to práve Prymula, tvár boja proti pandémii, ktorý toľko apeloval na Čechov, nech dodržiavajú bezpečnostné opatrenia. „Takáto chyba sa nedá ospravedlniť. Nemôžeme kázať vodu a piť víno,“ vyhlásil premiér Babiš. 

Roman Prymula sa navyše podľa Blesku zišiel v podniku na pražskom Vyšehrade s mužom č. 2 vládneho hnutia ANO, predsedom poslaneckého klubu Jaroslavom Faltýnkom. Rozčúlený Babiš odporučil obom rezignáciu, a ak to minister neurobí, premiér ho sľúbil odvolať.

Roman Prymula by tak strávil vo vládnej funkcii len mesiac. Tento 56-ročný epidemiológ mal pritom zachrániť dôveru v Babišov kabinet. Vojenský lekár v hodnosti plukovníka si získal popularitu počas prvej vlny, keď sa ako vtedajší námestník ministra zdravotníctva s chuťou ujal velenia krízového štábu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite