Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Rusko požiadalo českú políciu o ochranu pre údajného sprisahanca z ambasády

.redakcia .svet

Česká vláda potvrdila, že ruské veľvyslanectvo v Prahe požiadalo českú políciu o ochranu pre jedného z jeho zamestnancov – ruského diplomata obvineného českými médiami, že priniesol do Prahy jedovatý ricín v súvislosti s údajným plánom otráviť troch vysoko postavených mestských činiteľov.

Rusko požiadalo českú políciu o ochranu pre údajného sprisahanca z ambasády Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček odovzdal žiadosť ruskej ambasády polícii 12. mája. V danej žiadosti sa uvádza, že Andrej Končakov, zástupca riaditeľa Ruského strediska pre vedu a kultúru, ktoré patrí pod správu ambasády, dostáva anonymné vyhrážky od 10. mája, keď ho české médiá označili za súčasť údajného plánu Ruskej federácie na vraždu trojice činiteľov mesta Praha.

Podľa správ českých médií Končakov priviezol ricín z Ruska do Prahy v polovici marca za účelom použiť ho na otrávenie pražského starostu Zdeňka Hřiba a dvoch ďalších vysoko postavených predstaviteľov mesta – Ondřeja Kolára a Pavla Novotného.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite