Peter Sagan skončil piaty v 8. etape Tour de France

.redakcia .svet

Slovenský cyklista preto zostáva v zelenom drese.

Peter Sagan skončil piaty v 8. etape Tour de France Thibault Camus/AP/SITA 13. júl 2019 Saint Etienne, Francúzsko: Víťazné gesto Belgičana Thomasa de Gendta po prekročení cieľovej línie 8. etapy.

v 8. etape Tour de France skončil Peter Sagan na piatom mieste a naďalej zostáva v zelenom drese. V tejto etape zvíťazil belgický cyklista Thomas De Gendt, druhý skončil Francúz Thibaut Pinot, tretí bol jeho krajan Julian Alaphilippe, ktorý si opäť oblečie žltý dres.

Etapa mala kopcovitý profil a cyklistov čakalo až sedem klasifikovaných stúpaní, z toho päť druhej kategórie. Peter Sagan v závere viackrát stratil kontakt s pelotónom, no zakaždým sa dokázal vrátiť a v závere špurtoval o body do súťaže o zelený dres.

Z pelotónu predbehol slovenského cyklistu len Austrálčan Michael Matthews. Víťaz De Gendt sa radoval po úspešnom úniku, Francúzi Pinot a Alaphilippe ušli súperom v poslednom stúpaní približne 13 km pred cieľom.