Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V Nemecku prijali nové pravidlá týkajúce sa azylu, migrácie aj deportácií

.redakcia .svet

Nemecký parlament prijal v piatok balík siedmich zákonov obsahujúcich nové pravidlá týkajúce sa azylu, ekonomickej migrácie a deportácií odmietnutých žiadateľov o azyl.

V Nemecku prijali nové pravidlá týkajúce sa azylu, migrácie aj deportácií Michael Probst/AP/SITA

po novom sa majú napríklad zjednodušiť predpisy umožňujúce kvalifikovaným pracovným silám z iných krajín vstup do Nemecka. Odpadá totiž obmedzenie týkajúce sa zamestnaní s nedostatkom pracovníkov. Zamestnávateľ navyše už nebude povinný dokazovať, že na danú pozíciu nenašiel nijakého Nemca alebo občana z krajín EÚ.

Pre IT odborníkov, ktorí sú v Nemecku veľmi žiadaní, platí samostatný predpis — do krajiny môžu pricestovať aj bez príslušného vzdelania, ak vedia dokázať, že v tejto oblasti už niekoľko rokov pracovali v zahraničí.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite