Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jaroslav Haščák ide do väzby.

Pellegrini dostal výprask v europarlamente

.filip Minich .svet

Na vašich pekných proeurópskych slovách niečo nesedí. Vaša vláda sa doma správa inak. Odstrihnite sa od pána Fica. Chcete vôbec patriť k Západu a do NATO? Aj tieto vety si vypočul Peter Pellegrini v europarlamente.

Pellegrini dostal výprask v europarlamente Branislav Bibel/SITA

premiér Peter Pellegrini predniesol v pléne Európskeho parlamentu silno proeurópsky prejav. Prihlásil sa k Emmanuelovi Macronovi, jeho vízii silnej Európy a snažil sa budiť dojem, že je politik podobného rangu. 

„Musíme presvedčiť obyvateľov a predovšetkým mladých ľudí, že Európska únia nie je nejaký fiktívny a vzdialený Brusel. Európska únia sme my všetci,“ povedal Pellegrini a zožal letmý potlesk od hŕstky poslancov. 

Premiér tiež vyhlásil, že Slovensko má záujem patriť do najintegrovanejšej časti EÚ, hoc aj za cenu ťažkých nákladov, ktoré sú s tým spojené. Takisto povedal, že súhlasí s nápadom na zavedenie európskej minimálnej mzdy aj so vznikom Európskej pracovnej agentúry, ktorá by podľa neho mohla sídliť v Bratislave.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite