Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.videné z Košíc: Uznesením možno, referendum nie

.peter Schutz .stĺpčeky .videné z Košíc

Faktom je, že keby sa v nejakej krajine chaos na politickej scéne blížil slovenskej realite, nastúpili by predčasné voľby: štandardné univerzálne riešenie. Situácia, keď niet v parlamente nieže jasnej väčšiny, ale od zákona k zákonu – okrem Smeru s Republikou – ani predvídateľného spojenectva, je kritická až zhubná pre štát i spoločnosť.

.videné z Košíc: Uznesením možno, referendum nie

navyše v časoch viacnásobnej krízy, ktorá je – hovoria tí istí politici – bezprecedentná za sto rokov či minimálne od 2. svetovej vojny. A to nespomíname ľudské „kvality“ tohto parlamentu, ktoré priam prosia o „fungl“ nové obsadenie.

To, že po odchode SaS z koalície sa ťažisko moci prenieslo z vlády do parlamentu, by pri tejto „zvyškovej“ trojkoalícii OĽaNO-Rodina-Za ľudí ani nebolo na škodu. Teda, keby žila akási dobrá pravdepodobnosť, že dokážu tvoriť kompromisy v rámci kvázi opozičnej zmluvy. (Kvázi, lebo „vzor“ Klaus-Zeman stál na iných základoch.) No aj ten najkrátkodobejší pohľad dopredu dáva len úplnú neistotu, a to je prízrak temný ešte aj v porovnaní so štvorkoaličnou situáciou. Hrozia totiž zničujúce ad hoc spolupráce naprieč spektrom.

Iste, s ad hoc spoluprácou Rodina, oba Smery a fašisti, ktorá zhodila reformu paragrafu 363, by nič neurobila ani SaS v koalícii.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite