Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Český týždeň Tomáša Němečka: Malý Zeman a veľké krachy

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Niektoré udalosti sa píšu a komentujú ľahko. Trebárs vystrájanie českého prezidenta, ktorý zabral priestor v médiách. Ale naplnil ho len teplým vzduchom a zatienil dôležitejšie dianie: prvé veľké covidové bankroty.

Český týždeň Tomáša Němečka: Malý Zeman a veľké krachy

milošovi Zemanovi došla trpezlivosť. Akoby nestačilo, že ústavný súd začiatkom februára – v rozpore s prezidentovým želaním – zrušil časť volebného zákona (pravidlá prerozdeľovania hlasov viedli k neproporčnému zvýhodneniu víťaza volieb, hoci česká ústava predpisuje pre voľby do snemovne pomerné zastúpenie). Minulý utorok ústavný súd pripojil ďalší nález: rozhodol, že ak prezident uletí zo svojej roly a začne ohovárať, možno ho zažalovať na ochranu osobnosti ako každého iného smrteľníka.

Išlo o to, že Zeman v jednom televíznom interview odbočil a z mosta do prosta sa rozhovoril o svojom bývalom poradcovi – a dnešnom kritikovi – Zdeňkovi Šarapatkovi, ktorého vraj kedysi „vyhodil pre neschopnosť“. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite