Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko pozastavuje prvé dávky AstraZenecy. Ministerstvo zdravotníctva zvažuje viaceré alternatívy

Srdcom sestry Hermany: Urobme to ako Babette

.hermana Jaroslava Matláková .stĺpčeky .srdcom sestry Hermany

Blíži sa sviatok zasvätených. Mám rada sviatky. Všetky možné i nemožné. Sviatok je vždy odpoveďou na niečo, čo si treba vážiť, prečo mať voľný deň. Sláviť sviatok je výsada. Nie je to povinnosť či príkaz.

Srdcom sestry Hermany: Urobme to ako Babette

je to rozhodnutie pre niečo. Lebo pripraviť oslavu je tiež dôležité. Aby bola udalosť udalosťou, sviatok sviatkom, potrebuje k tomu niekoho, kto ho zorganizuje, urobí pekným. Sme generáciou, ktorá čaká, že to pekné, milé, šťastné, príde samo od seba. Že o tieto veci netreba bojovať, že je povinnosťou, aby nejako k nám prišli.Ale pripraviť sviatok je výsada, ktorá nás niečo stojí, ale zároveň táto príprava hovorí veľa o nás, o našej duši a o jej pripravenosti k radosti.Pri sviatkoch si vždy zvyknem spomenúť na film Babettina hostina

Kuchárka Babette pripravuje pre svojich stravníkov to najlepšie, čo vie uvariť. Vývar z korytnačky, pečené prepeličky, vynikajúci dezert. Jej stravníci sú inokedy mrzutí ľudia, ktorí vidia len svoju malú dedinku a svoje náboženstvo. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite