Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko pozastavuje prvé dávky AstraZenecy. Ministerstvo zdravotníctva zvažuje viaceré alternatívy

Český týždeň Tomáša Němečka: Prezidentova velezrada

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Pred štrnástimi dňami mi volala novinárka z Českého rozhlasu: Získali sme Zemanovo tajné zadanie pre BIS, môžeme ho zverejniť? Naša advokátska kancelária jej to odobrila. A dokument sa dostal na svetlo.

Český týždeň Tomáša Němečka: Prezidentova velezrada

je to ťažko uveriteľné čítanie. Prezident Miloš Zeman využil svoje ústavné oprávnenie na to, že núti českú kontrarozviedku odhaliť informačné zdroje. 

Konkrétne mu majú oznámiť: 1) aké prebiehajú na území Česka vplyvové a infiltračné operácie ruských tajných služieb, kto ich riadi, ktorí konkrétni ruskí špióni sa na nich podieľajú a ako, 2) mená ruských špiónov v Česku a mená Čechov, ktorí s nimi spolupracujú, aké informácie im odovzdávajú a ako táto spolupráca prebieha, 3) ako je to s praním špinavých peňazí ruského organizovaného zločinu, na ktoré upozorňujú dokumenty uniknuté z amerického úradu na potieranie finančných zločinov FinCEN (v Prahe o nich písalo České centrum pre investigatívnu žurnalistiku na stránke www.investigace.cz), aké spoločnosti sa na ňom podieľajú a aký je pôvod týchto peňazí.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite