Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Peter Schutz: Zlý, horší a najhorší (Sulík, Matovič, Smer-Hlas)

.peter Schutz .stĺpčeky .videné z Košíc

Slovenská politika nebola azda ešte nikdy taká gravidná paradoxmi ako v druhom semestri Matovičovej vlády. Na jednej strane premiér (už totálne) odtrhnutý z reťaze, hádky v koalícii fakticky každý deň a hrozná  opozícia, o nič lepšia než HZDS a SNS blahej pamäti.

Peter Schutz: Zlý, horší a najhorší (Sulík, Matovič, Smer-Hlas)

na strane druhej v európskej mierke celkom obstojné výsledky protipandemickej vojny, ktoré sa nerátajú v preferenciách ani percentách HDP, ale ľudských životoch. A súčasne  plnenie sľubu očisťovania štátu, čoho posledným dejstvom je po regimente sudcov, Kováčikovi a spol. aj celé vedenie „ficovsko-kaliňákovskej“ polície vo vyšetrovacej väzbe (či stíhané na slobode).

Názor, že tzv. sploštenie krivky nakazených, ktoré časom znižuje kritickú preťaženosť nemocníc i mortalitu covidu, nie je dielom premyslenej politiky, ale situačných improvizácií, má iste hlboké rácio. Dalo by sa hovoriť dlho o plošnom testovaní, dennom zákaze vychádzania i predlžovaní stavu núdze. No stačí jeden pohľad na chaos a bezradnosť v celej Európe, aby bolo zrejmé, že to jediné, čím sa Slovensko ozaj negatívne odlišuje, je komunikačný amok premiéra. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite