Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Na východe Slovenska sa prehnalo tornádo, na mieste zasahujú hasiči.

Český týždeň Tomáša Němečeka: Babišov Stalingrad?

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Pozícia Andreja Babiša sa dlho zdala neotrasiteľná. Premiér bol stíhaný za dotačný podvod, zvýhodňoval svoje firmy, a napriek tomu malo jeho hnutie stále vyše 30 percent. Donedávna. Teraz to už neplatí.

Český týždeň Tomáša Němečeka: Babišov Stalingrad?

podľa volebného modelu, ktorý pre Českú televíziu pred týždňom spracovala renomovaná agentúra Kantar, sa ANO prvýkrát výrazne prepadlo na 24,5 percenta. Jeho spojenci – sociálni demokrati a komunisti – sa ocitli pod kritickou hranicou 5 percent. 

Naopak,  opozícia sa drží, Piráti na 19 percentách, ODS tesne pod 14 percent, do snemovne by sa dostali aj všetky menšie stredopravé strany. Prieskum prebiehal na prelome septembra a októbra, keď sa konali aj krajské voľby. A tie dopadli dosť podobne.

Vlani o tomto čase som v stĺpčeku písal, že opozícia zatiaľ nenašla víťaznú ideu, ale nemá ju ani Babiš, preto sa česká politika zdá taká zatuhnutá: „Ak sa neobjaví žiadna čierna labuť, Babiša porazí až spomalenie ekonomiky. Ale tá zatiaľ rastie.“ (.týždeň č. 48/2019) Kto mohol tušiť, že čierna labuť pripláva už tento rok a prinesie nie spomalenie, ale rovno ekonomický prepad.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite