Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Na východe Slovenska sa prehnalo tornádo, na mieste zasahujú hasiči.

Komentár Christopha Schönborna: Pošlite tých ľudí preč!

.christoph Schönborn .stĺpčeky .slovo kardinála

Bolo to počas letných prázdnin v roku 1979. Bol som vtedy profesorom na Univerzite Fribourg vo Švajčiarsku. A trávil som svoju dovolenku v malej švajčiarskej horskej dedinke.

Komentár Christopha Schönborna: Pošlite tých ľudí preč!

zastupoval som tam aj miestneho farára počas jeho dovolenky. Presne si spomínam na moment, keď som hŕstke veriacich predčítal z Evanjelia o tom, ako sa Ježiš zľutoval nad zástupmi a nakŕmil ich (Mt 14, 13-21). Prišiel som k miestu, keď večer unavení učeníci hovoria Ježišovi: „Rozpusť tie zástupy!“ Teda pošli tých ľudí preč! Zrazu ma tie slová zasiahli, akoby som ich počul po prvý raz. Nikdy nezabudnem na ten šok, ktorý zrazu tie slová u mňa vyvolali.

 Aj dnes, vyše štyridsať rokov po tejto udalosti, mnou opäť otriasa táto krátka veta. Prečo ma to nikdy predtým obzvlášť nezaujalo? A prečo ma tá veta od toho letného rána vo švajčiarskej dedinke už nikdy nepustila? Vtedy sa mi totiž zrazu jasne ukázal kontrast, ktorý bol medzi Ježišom a jeho učeníkmi. A tento kontrast ma zasiahol celkom osobne a postavil ma pred otázku: Ako to je dnes? Nesprávame sa aj my celkom tak, ako si vtedy počínali Ježišovi učeníci? Prečo je často taká hlboká priepasť medzi Ježišom a jeho nasledovníkmi?

 
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite