Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Komentár Tomáša Němečka: Plukovníkov odchod

.tomáš Němeček .stĺpčeky .český týždeň Tomáša Němečka

Tak ako sa tvárou karantény stal v Amerike Anthony Fauci a v Nemecku Christian Drosten, bol ňou v Česku ministerský námestník, vakcinológ Roman Prymula. Tento týždeň chce skončiť, a to v zlom.

Komentár Tomáša Němečka: Plukovníkov odchod NATÁLIA LOŽEKOVÁ / NATALIALOZEKOVA.SK

z aprílového prieskumu vyšiel 56-ročný profesor Prymula ako ten, kto v očiach Čechov najviac prispel k potlačeniu choroby. Vojenský lekár s hodnosťou plukovníka vyžaroval sebaistotu človeka, ktorý vie, čo robí, takže ľudia bez reptania prijali zatvorenie hraníc aj povinné rúška. Premiér z neho urobil šéfa krízového štábu a prezident sľúbil udeliť Prymulovi na jeseň najvyššie štátne vyznamenanie. Lenže celý čas žil vo vypožičanom čase. Ani po roku totiž nezískal bezpečnostnú previerku. V polovici mája sa vyjadril, že na ministerstve sa ho chcú zbaviť „pre jeho popularitu“, a preto vraj z funkcie námestníka odíde: „Ja tu nebudem, keď ma tu chce niekto cvičiť s previerkou.“ Objednal sa na audienciu priamo u premiéra, pretože s mladým ministrom zdravotníctva (ktorý je vzdelaním právnik) sa už takmer nebaví.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite