Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slováci končia na EURO. Španieli im uštedrili päťgólový výprask.

Dátum úmrtia známy

.brat Filip .stĺpčeky .slovo františkána

29. 9. 1999 som v popoludňajších hodinách vystúpil z vlaku v Trstenej. Nemohol som inak, lebo to je konečná stanica a ďalej už ani nie sú položené koľajnice. Namieril som svoje kroky k miestnemu františkánskemu kláštoru, položil som svoj kufor na zem a trikrát zazvonil na zvonček...

Dátum úmrtia známy Natália Ložeková / natalialozekova.sk

vtedy mi preblesklo hlavou: Čo tu ja teraz práve robím? Veď týmto vstupom už nič v mojom živote nebude tak ako doposiaľ.

Práve vtedy sa dvere predo mnou otvorili dokorán a ja som vedel, že sa mám ako ôsmy v poradí pridať k siedmim statočným postulantom, ktorí tam od skorého rána už vstúpili.

29. 9. 2019 sa nado mnou aj vo mne rozprestrela slnečná nedeľa, ktorá ma – už o skúsenosť bohatšieho – zastihla na ľudových misiách v jednej nemenovanej farnosti stredného Slovenska. V duchu myšlienky „Memento mori“ som sa vydal na miestny cintorín a zažil som div divúci! V novej štvrti čerstvých hrobov som našiel pochovaného istého Mariána B., ktorý mal na náhrobnom kameni vedľa svojej fotografie vytesaný dátum úmrtia 19. 10. 2019 a pod tým nápis: „Odpočinutie večné daj mi, Pane....“  Vravím si: Akože si nikto nevšimol ten strašný omyl?!

Keď som sa na to pýtal domorodcov, dozvedel som sa, že nejde o žiadny omyl, ale „premyslenú“ udalosť.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite