Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Threema ako popis štátu

.štefan Hríb .stĺpčeky .editorial

To, čo vyplýva z rozšifrovaných dialógov dvoch obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je svedectvom doby, v ktorej mali moc a peniaze väčšiu cenu ako ľudský život. Ale je to aj výzva.

Threema ako popis štátu Natália Ložeková / natalialozekova.sk

v stredu som na policajnej inšpekcii vypovedal vo veci nezákonného lustrovania 28 novinárov. Ukázali mi môj diagram s troma mojimi dokladmi, bydliskom a tiež s fotkami a údajmi môjho nebohého otca, nebohej mamy a nebohého brata. Krátko potom som si od šéfa Smeru vypočul, že novinári ohrozujú politikov.

A potom prišla Threema. Ak sa doteraz mohli viesť diskusie, či je Slovensko unesený štát, mafiánsky štát alebo len štát s problémami v oblasti práva a spravodlivosti, po Threeme je diskusiám koniec. Taký stupeň rozkladu ústavného zriadenia, akého sme práve svedkami, je porovnateľný už iba s mečiarovským obdobím masívneho rozkrádania, únosu, vraždy a všadeprítomnej mafie. 

To, na čo v spolupráci s Europolom postupne prichádza vyšetrovací tím doktora Juhása a aspoň čiastočne už aj verejnosť, výrazne spochybňuje našu schopnosť žiť v slobode a rozumne pritom spravovať svoju krajinu. A teraz vôbec nejde o Mariána Kočnera – ide o opakujúcu sa nepripravenosť ústavných orgánov plniť svoje zákonom dané funkcie. A to je rádovo väčšia katastrofa ako jeden, dvaja či desiati k moci prirastení mafiáni.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite